Monitoring

Świadczymy usługi związane z instalacją i modyfikacją systemów monitoringu przemysłowego (CRT). Wykonujemy:

  • projekt instalacji,
  • doradztwo techniczne,
  • wycenę sprzętu,
  • instalację,
  • uruchomienie systemu,
  • modyfikację istniejących rozwiązań,
  • utrzymanie systemu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług związanych z doborem i wyceną sprzętu lub wdrożenia systemu zapraszamy do kontaktu.

Główne korzyści systemów wykonanego przez naszych specjalistów:

    • 1. Monitorowanie pomieszczeń magazynowych

Magazyny są miejscem, w których przechowujesz wiele istotnych, cennych materiałów i produktów. Bez względu na profil Twojej działalności magazyn wymaga stałej ochrony i dozoru. System kamer zamontowanych w obiekcie znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży towarów przez pracowników lub osoby, które nieupoważnione dostały się do magazynu. Natomiast w sytuacji, gdy doszło już do kradzieży pomaga w znalezieniu winnego. Dodatkowo często również pomaga w rozwiązywaniu problemów np. Źle ułożonych, przeniesionych w niewłaściwe miejsce towarów.

2. Monitorowanie biur

W czasie, gdy na miejscu, w biurze nie ma osoby, która nadzoruje pracę sowich podwładnych system kamer umożliwia sprawdzenie czy pracownicy zajmują się zadaniami, do których zostali przydzieleni. Nieuczciwi pracownicy narażają firmę na straty na przykład wynosząc przybory biurowe, długopisy a nawet tusze i tonery do drukarek. Jeśli taki proceder jest długo trwały straty firmy mogą być wysokie.

3. Obserwacja alejek i tylnych wejść

Restauracje, bary, mniejsze sklepy i centra handlowe posiadają tylne drzwi, wejścia i bramy, które często znajdują się przy parkingach, miejscach, do których łatwo dostać się samochodem. Takie miejsca są wręcz wymarzone dla złodziei, którzy planują ukraść towar albo dostać się do obiektu w celu obrabowania kasy. Instalacja monitoringu CCTV (z ang. Closed Circuit TeleVision ) w takich miejscach pozwala rejestrować wszelkie wydarzenia, które miały miejsce a także umożliwia pracownikom upewnienie się, że mogą bezpiecznie otworzyć bramę lub drzwi.

4. Ochrona parkingów

Klienci centrów handlowych powinni czuć się bezpiecznie zarówno w sklepie jak i na parkingu. Muszą być pewni, że idąc często na wielogodzinne zakupy ich samochody są bezpieczne. A w sytuacji kradzieży lub uszkodzenia pojazdu łatwo będzie znaleźć winnego. Dodatkowo z parkingów często korzystają pracownicy sklepów, którzy rozpoczynają pracę wczesnym rankiem lub późnym wieczorem albo w godzinach nocnych. Kamery dodatkowo zwiększają ich bezpieczeństwo w drodze do i z pracy.

5. Monitoring kas i obiektów wymiany gotówki

Niestety często się zdarza, że pracownicy pracujący przy kasie w barach, restauracjach dają zbyt duże zniżki dla klientów lub zbyt wiele darmowych drinków. Kamera znajdująca się przy kasie na pewno zniechęci sprzedawców do narażania firmy na straty.

6. Zapobieganie przestępstwom i ułatwienie zidentyfikowanie przestępcy

Miejsca objęte systemem monitoringu na przykład osiedla mieszkalne są mniej atrakcyjne dla potencjalnych złodziei. Przestępcy wiedzą, że osoba dozorująca monitoring może ich łatwiej wypatrzyć i zaalarmować ochronę i policję. Nawet jeśli dojdzie do przestępstwa to nagrania z monitoringu są znakomitym źródłem informacji o przestępcy. Dzięki nagraniom bardzo często udaje się zidentyfikować winnego kradzieży, napaści.

7. Pilnowanie pracy firm sprzątających

W wielu firmach dopiero po zakończeniu pracy pracowników etatowych do wypełnienia swoich obowiązków przystępują firmy dbające o czystość biur lub zajmujące się konserwacją, naprawą sprzętu firmowego. Warto sprawdzić czy wykonują swoje zadania należycie.